AFL4-W12-EHL 12.1" Industrial Panel PC
Features:
  • 12.1" 1280 x 800 (16:10) 500nits w/ Multi-point Projected Capacitive Touch Screen
  • Narrow Bezel Design
  • Anti-glare and Anti-UV PCAP
  • Support Gloved and Wet Hand Operation
  • Intel Celeron Processor J6412 1.5M Cache, up to 2.60 GHz / TDP 10W
  • Dual channel 8GB LPDDR4x On Board
  • 1 x M.2 M key 2280 (PCIe Gen3 x2), 1 x M.2 M key 2242 (PCIe Gen3 x1 or SATA)
  • Support WiFi 6E and Bluetooth 5.2
  • Built-in 1.2W Internal Speakers
  • Body Material: Aluminum die Casting
  • IP64 Compliant Front Panel
  • Mounting Supports Wall, Stand, Arm, VESA 75mm/100mm (Optional)
The AFL4-W12-EHL is a 12.1" fanless touch panel PC with an Antiglare/UV projected capacitive touch screen. The screen has a brightness of 450 nits and a resolution of 1280x800. The internal motherboard is equipped with an Intel Celeron J6412 processor paired with 8GB of LPDDR4 memory. Available storage capacity ranged anywhere from 128MB to 1TB in the form of an M.2 SSD. For the I/O interface, there are 2x RS-232/422/485 COM ports, 2x RS-232 ports and 1x 2.5GBE LAN port. USB support includes 3.2 and 2.0.
Barebone & Base Configurations
AFL4-W12-EHL 12.1" Fanless Touch Panel PC
  • 12.1" 1280 x 800 500nits Projected Capacitive Touch Screen
  • Intel Celeron Processor J6412 (1.5M Cache, up to 2.60 GHz)